IGOR OSUCH - JEDYNAK NA 301 KG, WIELCY WYGRANI - DRZONKÓW I LUBUSKIE!
Monika Szymanek wśród dziewcząt, Igor Osuch w gronie chłopców – najlepsi indywidualnie podczas ciężarowej części XXV OOM. Najlepszy klub to WLKS Siedlce, najlepsze województwo – mazowieckie. Ale głównym wygranym tej imprezy jest lubuskie – gospodarz tegorocznych młodzieżowych igrzysk. PZPC serdecznie Wam dziękuje!
O ile Monika Szymanek (LKS Dobryszyce) startowała pierwszego dnia i na jego koniec przyjmowała gratulacje za wygraną w punktacji Sinclaira, tak Igor Osuch (LKS Horyzont Mełno) na swój sukces musiał zapracować na finiszu trzydniowego, świetnie zorganizowanego turnieju. Będąc jednym z najlżejszych w stawce (kat + 102 kg), jako jedyny sztangista tych igrzysk uzyskał w dwuboju więcej niż 300 kg. To znaczący wynik w tej kategorii wiekowej! Na 301 kg w dwuboju Igora złożyło się 137 kg wyrwane i 164 kg podrzucone. A mogło być więcej, nie wymagajmy jednak za wiele. Przed tym niezwykle utalentowanym młodym zawodnikiem, w tym roku jeszcze mistrzostwa Europy pod koniec roku w Izraelu. Igor Osuch jest jednym z pewniejszych punktów reprezentacji nie tylko na podium, ale na złoto w Ejlacie! Pięknie się wraz z dziadkiem Zenonem prezentowali Osuchowie na najwyższym stopniu. Serdeczne gratulacje. W kat. 102 kg złoto wywalczył Ryszard Murczkiewicz (LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański) 250 kg (110+140), w kat. 96 kg Makymilian Dorn (KS Agros Zamość) 250 kg (113+137), w kat. 89 kg Konrad Romańczuk (WLKS Siedlce) 260 kg (115+145). W punktacji klubowej łącznej (dz+ch) najlepiej startowała ekipa WLKS Siedlce 55 pkt i wygrana w gronie chłopców (30 pkt) oraz trzecie miejsce wśród dziewcząt (25 pkt), drugie miejsce – UOLKA Ostrów Maz. 42 pkt (1 miejsce wśród dziewcząt – 32 pkt), trzecie – LKS Znicz Biłgoraj 36 pkt (3 miejsce wśród juniorów młodszych – 36 pkt). W punktacji wojewódzkiej najwięcej punktów zgromadziło mazowieckie 165, przed lubelskim 146 i kujawsko-pomorskim 79. Przez trzy dni w hali ośrodka w Drzonkowie padło kilkadziesiąt rekordów życiowych, ale ani jeden rekord Polski do lat 17. Kto uzyskał znaczące rezultaty – wystarczy zerknąć do punktacji Sinclaira.
Polski Związek Podnoszenia Ciężarów wyraża serdeczne podziękowania organizatorom – działaczom z Drzonkowa, Zielonej Góry i z lubuskiego! Doskonała infrastruktura do treningu, do sportu i do rekreacji także – to niewątpliwe odkrycie Drzonkowa dla podnoszenia ciężarów, dla ludzi naszej dyscypliny. Szacunek za wielką, wręcz tytaniczną pracę, dla koordynatora tej imprezy Michała Strykowskiego! Wielkie słowa podziękowań należą się pani Annie Sulimie, 12-krotnej mistrzyni świata indywidulanie, drużynowo oraz w sztafecie w pięcioboju nowoczesnym (w latach 1988-2000), zdobywczyni Pucharu Świata indywidualnie (1991), jednej z najlepszych pięcioboistek świata w historii. Pani Anna kieruje drzonkowskim ośrodkiem, a podczas ciężarowych zmagań pilnie śledziła rywalizację oraz dekorowała najlepszych. To ogromny zaszczyt dla naszych młodych medalistów.
W imieniu prezesa PZPC Mariusza Jędry oraz Zarządu PZPC organizatorom za znakomite przyjęcie ciężarowej młodzieży U17 podziękował związkowy skarbnik, członek zarządu PZPC Andrzej Wilk. Podczas ceremonii otwarcia finałów ciężarowych XXV OOM szef związku życzył zawodniczkom, zawodnikom, trenerom, sędziom oraz działaczom wspaniałego sportowego święta, wyraził przy tym życzenie, aby nie było ono w żaden sposób zakłócone. Czy podczas trzydniowych zawodów wszyscy z naszego sportu dokładnie zrozumieli to zwykłe i proste przesłanie?
Marek Kaczmarczyk