A co się dzieje w biurze PZPC?
Pomimo akcji wakacyjno-urlopowej, pracy administracyjnej w biurze PZPC jest bardzo dużo. Zespół szkoleniowo-finansowy przygotowuje, dla potrzeb Ministerstwa Sportu, wszelkiego rodzaju sprawozdania merytoryczne, wynikające z umowy podpisanej przez PZPC i Ministerstwo Sportu, która dotyczy realizacji zadań związanych z przygotowaniem kadr narodowych do mistrzostw Europy, świata oraz imprez równorzędnych. Dokonuje się oceny funkcjonowania Ośrodków PZPC w Siedlcach, Ciechanowie i Opolu w roku szkoleniowym 2006/2007. Rozliczane są bieżące imprezy sportowe zrealizowane przez PZPC, wspólnie z klubami sportowymi współorganizującymi te przedsięwzięcia. Zabezpieczamy bieżące zapotrzebowania kadr narodowych na sprzęt sportowy, odżywki, badania lekarskie, itp. Trwają aktualnie prace logistyczne, związane z wyjazdem naszych reprezentacji na Mistrzostwa Europy Juniorek i Juniorów do 20 lat w Pavii we Włoszech, organizacją zgrupowań krajowych w Spale, Cetniewie oraz kadry narodowej mężczyzn w Chinach. Trwają ponadto prace związane z wyjazdem naszych reprezentacji na Mistrzostwa Świata w Chiang Mai w Tajlandii, m.in. zabezpieczenie środków finansowych, wizowanie, ostateczne zgłoszenia, przeloty lotnicze, pobyt w Chinach i Tajlandii, ubezpieczenie zawodników i szkoleniowców. PZPC przygotowuje ofertę związaną z organizacją Mistrzostw Świata Juniorek i Juniorów do lat 20 w 2010 roku w Rzeszowie i Mistrzostw Europy Juniorek i Juniorów do lat 17 w 2011 roku w Ciechanowie. Merytorycznie przygotowywany jest udział w Pikniku Olimpijskim, na którym nasza dyscyplina zaprezentuje się po raz pierwszy. Przypomnijmy, że Piknik Olimpijski odbędzie się w dniu 2 września 2007 roku w Warszawie. Przygotowywane jest pożegnanie podczas Pikniku Olimpijskiego naszych reprezentacji, wylatujących na Mistrzostwa Świata i kwalifikacje do IO w Chiang Mai. Przygotowywana jest również konferencja prasowa przed MŚ.
Opracowywany jest też cotygodniowy diagram pobytów poszczególnych członków wszystkich kadr narodowych. Każda zmiana musi bowiem dotrzeć do IWF, WADA i Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie.
Trwają prace związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem, w dniu 1 września 2007r., III Rundy Drużynowych Mistrzostw Polski. Regulaminy są już zatwierdzone przez Zarząd PZPC i umieszczone na naszej stronie internetowej. Ale to dopiero początek. Po zapoznaniu się z tymi uchwałami dowiecie się jakie wymogi muszą spełniać zawodnicy, sędziowie, trenerzy, aby otrzymać licencję. Jest to duże przedsięwzięcie, które czeka nas w IV kwartale br., ale prace są już obecnie realizowane w biurze PZPC.
Nie mówimy o pracach, które tak jak w każdym biurze należy wykonywać na bieżąco. Za kilka dni rozpoczynamy prace związane z przygotowaniem planów szkoleniowych i finansowych na rok 2008. W tej sprawie należy sporządzić ofertę na bazie zapotrzebowań zgłoszonych przez poszczególnych trenerów kadr narodowych przy uwzględnieniu wymogów Ministerstwa Sportu i Turystyki. Należy rozliczyć część akcji letniej, organizowanej w miesiącu lipcu przez niektóre kluby sportowe.
Są to tylko pojedyncze akcje - zadania realizowane przez biuro PZPC w okresie lipca i sierpnia br., a biuro PZPC zatrudnia tylko 5 osób tzw. administracyjnych.
Bierzemy również udział w wizytacjach zgrupowań i imprez organizowanych przez PZPC i kluby sportowe.
Dlaczego piszemy o tym na naszej stronie? Nie dlatego żeby się żalić na nasz trudny los, ale dlatego żeby nasi działacze i sportowcy wiedzieli co się dzieje w naszym Związku oraz jakie są nasze zadania i problemy. Sądzimy, że tak jak do tej pory, wszystkie problemy uda nam się rozwiązać zgodnie z przyjętym podziałem: zawodnicy trenują żeby zwyciężać, szkoleniowcy szkolą tak, aby zawodnicy zdobywali medale dla siebie i kraju, a my pracownicy biura PZPC mamy stwarzać dobre warunki szkoleniowe i związane z tym szkoleniem warunki organizacyjne i finansowe.
Do zadań biura PZPC należy również tworzenie naszej strony internetowej. Jak jest ono realizowane to należy do oceny naszych sportowców, sympatyków, działaczy i internautów. Docierają do nas informacje pozytywne, które przeważają, ale są i opinie krytyczne, które również sobie cenimy - mamy tu oczywiście na myśli uwagi tzw. konstruktywne.