W Warszawie obradował Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyło się dzisiaj posiedzenie Zarządu PKOL.
Zarząd jednogłośnie, na wniosek Zygmunta Wasieli Skarbnika PKOl, przyjął budżet na rok 2007.
Przedstawiony budżet po stronie wydatków jest zrównoważony wpływami.
Budżet PKOl składa się wyłącznie z wpływów sponsorskich, podpisanych umów z MKOl, Solidarnością Olimpijską i darczyńcami (bez udziału środków z budżetu państwa).
Z budżetu PKOl pokrywane są wydatki związane z Igrzyskami Olimpijskimi Pekin 2008, Europejskimi Festiwalami Młodzieży, posiedzeniami Komisji Problemowych, Piknikiem Olimpijskim, Wydawnictwem „Magazyn Olimpijski", biurem PKOl i budynkiem PKOl.
W posiedzeniu PKOL uczestniczył Pan Tomasz Lipiec Minister Sportu wraz ze Sztabem Olimpijskim.
Zatwierdzono kryteria kwalifikacyjne dla reprezentantów Polski na Igrzyska XXIX Olimpiady Pekin 2008 oraz złożono sprawozdanie z działalności Sztabu Olimpijskiego w I półroczu 2007r.
Zarząd PKOl pogratulował zawodnikom PZPC zdobycia 3 medali na Mistrzostwach Europy Seniorek i Seniorów w Strasburgu.
Dokonano zmian w składzie i statucie Trybunału Arbitrażowego.
Przedstawiono sprawozdanie z posiedzenia Sekretarzy Generalnych i Szefów Misji EOC-u w Rydze w dniach 25-26.05.2007r. oraz informację dot. przygotowań do IX Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy Śląsk-Beskidy 2009.
Kazimierz Kowalczyk Prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego został wybrany jednogłośnie na Wiceprezesa PKOl ds. zimowych dyscyplin sportowych.
Zarząd PKOl jednogłośnie przyjął stanowisko:
„Polskie środowisko sportowe z niepokojem i troską obserwuje coraz większą marginalizację sportu w otwartych programach Telewizji Polskiej. Brak audycji popularyzujących sport masowy, bardzo późna pora emisji „Sportowego Wieczoru" w TVP-3 i wreszcie znikoma dostępność kanału sportowego sprawiają, iż zdaniem Zarządu PKOl Telewizja Polska nie wypełnia swego ustawowego i statutowego obowiązku misji publicznej w dziedzinie sportu.
TVP Sport okazał się komercyjnym kanałem kodowanym. Osiągalny na zbyt mało popularnej satelicie Astra 1 KR lub za dodatkową opłatą w nielicznych wciąż sieciach kablowych -dociera do znikomej w stosunku do potrzeb i oczekiwań widowni"..... dalej „ PKOl i stowarzyszone w nim związki sportowe zwracają się do Zarządu Telewizji Polskiej SA z gorącym apelem o potraktowanie problematyki sportowej na otwartych antenach w sposób odpowiadający społecznej randze sportu.
Prosimy o spowodowanie przekształcenia kanału TVP Sport w program otwarty, ogólnodostępny na obszarze całego kraju".
Są to cytaty z apelu do Kierownictwa Telewizji Polskiej, Ministra Sportu, Ministra Skarbu itp.
Na zakończenie w Muzeum Sportu i Turystyki odbyło się miłe spotkanie podczas którego Panu Arkadiuszowi Brzezickiemu wręczono statuetkę MKOl w dowód uznania za wkład pracy w zorganizowanie olimpijskich „igrzysk za drutami", przeprowadzonych w roku 1944 w obozie jenieckim - Oflagu IIC Woldemerg (Dobiegniew) oraz za troskliwe przechowywanie pamiątek z tego niezwykłego wydarzenia.
W uroczystości wzięli udział uczestnicy „olimpiady za drutami" Witold Domański i Jerzy Staniszkis.
W dowód uznania trzej sędziwi Panowie otrzymali z rąk Pani Ireny Szewińskiej i Prezesa PKOl Piotra Nurowskiego złote medale „Za zasługi dla PKOl".
Na koniec spotkania odśpiewano „200 lat niech żyją nam ......", ponieważ Pan Arkadiusz w tym roku obchodzi 100 lecie urodzin.