Mistrzostwa Europy U17 w Ciechanowie!
MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW DO LAT 17: Results_Book.pdf
W ostatnim dniu Mistrzostw Europy do lat 17 dwa rekordy świata (do lat 17) ustanowił w kat. + 94 kg Simon Martirosjan z Armenii. W rwaniu uzyskał 182 kg, w dwuboju zaś – 397 kg. Radosław Jarnut w tej kategorii był 6.
To był popis jednego aktora. W ostatniej kategorii wagowej ciechanowskich mistrzostw Europy - +94 kg wielki pokaz siły zademonstrował Simon Martirosjan z Armenii, który w rwaniu ustanowił rekordy Europy i świata do lat 17 – 182 kg oraz w dwuboju – 397 kg. Ormianin z powodzeniem może startować w gronie seniorów, a ma dopiero siedemnaście lat. Srebro z ogromną różnicą do lidera wywalczył Rosjanin Jurij Achmedianow – 341 kg (151 kg + 190 kg), a brązowy krążek – Serb Tamas Kajdoci – 340 kg (155 kg + 185 kg). Ostatni z naszych reprezentantów w tej imprezie Radosław Jarnut zajął w dwuboju szóste miejsce – 296 kg (135 kg + 161 kg).
W ostatniej kategorii wagowej dziewcząt Mistrzostw Europy juniorek do lat 17 reprezentantki Polski wywalczyły dwa medale. Wicemistrzynią Europy w kat. + 69 kg została Eliza Wcisłak, a na trzecim miejscu w tej wadze sklasyfikowano Kingę Kaczmarczyk. Brawo!
Rywalizacja w najcięższej z kategorii wagowych juniorek miała w Ciechanowie bardzo interesujący przebieg, a nasze dwie reprezentantki – Elizę Wcisłak i Kingę Kaczmarczyk wymieniano w gronie kandydatek do medali. Obie spisały się znakomicie i nie zawiodły. W rwaniu Eliza zaliczyła trzy podejścia, a ostatnie z nich – na 95 kg jest nowym rekordem Polski do lat 17. Rezultat taki dał Elizie „mały” srebrny krążek, z brązowym została Kinga Kaczmarczyk. Srebrna medalistka sprzed roku w mistrzostwach Europy do lat 17 w pierwszej próbie pewnie wyrwała 90 kg. Podczas próby numer 2 -na 95 kg, przy wstawaniu troszkę zachwiało Kingą, a sztanga zostając z tyłu, lekko wykręciła rękę, zawodniczka poczuła ból w łokciu. Pozostało jej jeszcze jedno podejście. Ale i tym razem nie dała rady. Rwanie wygrała Rosjanka – Nadieżda Owczynnikowa, uzyskując taki sam rezultat jak Wcisłak – 95 kg, jednak była lżejsza od naszej zawodniczki.
O podziale medali zdecydował podrzut. Jako pierwsza z naszych dziewcząt pokazała się Kinga. 105 kg podrzuciła, stosując technikę, by jak najmniej obciążać bolący łokieć. Potem jeszcze 108 kilogramów i 110 kg, co dało trzecie miejsce w dwuboju – równe 200 kg (90 kg + 110). Także od 105 kg rozpoczęła podrzut Eliza Wcisłak, też próba okazała się efektowna. Niepokój wkradł się przy drugim podejściu – na 110 kg, kilka minut przerwy i nastąpił atak na 111 kilogramów. Eliza podrzuciła ten ciężar, wywołując aplauz na widowni! Jedno podejście miała w zapasie Rosjanka Nadieżda Owczynnikowa. Zadysponowała tyle co Wcisłak – czyli 111 kg, ale z mniejszą wagą ciała, to do niej powędrował złoty medal w dwuboju.
Mistrzostwa Europy juniorek i juniorów do lat 17 - 4. dzień zawodow, 1.05.2014
Kobiety, 58 KG (.PDF, 192 KB)
Mężczyźni, 77 KG (.PDF, 191 KB)
Mężczyźni, 85 KG (.PDF, 192 KB)
Maria Wrzosek czwarta w kat. 58 kg, ale z brązem za podrzut! Rekordy Europy do lat 15 Filipa Komorniczaka! Z czwórki polskich reprezentantów, jacy w czwartek występowali na pomoście mistrzostw Europy do lat 17 w Ciechanowie, najwyżej – na czwartym miejscu – sklasyfikowana została w kat. 58 kg Maria Wrzosek.
Druga z naszych sztangistek, startujących w tej wadze – Aleksandra Pepłowska zajęła miejsce ósme. Rywalizacja dziewcząt w kat. 58 kg odbyła się po walce o medale juniorów do 77 kg. O tym, oraz o trzecim w czwartek ciężarowym konkursie – w kat. 85 kg chłopców – w dalszej części.
Jako pierwsza z naszych zawodniczek rwanie rozpoczęła Ola Pepłowska. 74 kg wyrwane zostało w efektownym stylu. Jednak im więcej było u Oli na sztandze, tym kłopotów jakby też przybywało. Ciężar 77 kg dwukrotnie został „spalony”, szkoda. Po rwaniu zawodniczka CLKS Mazovii Ciechanów znajdowała się na pozycji siódmej. Bardzo byliśmy ciekawi, jak zaprezentuje się w konkursie Maria Wrzosek.
Rwanie rozpoczęła od 75 kg i niespodziewanie na tym ciężarze pojawiły się problemy. Na tyle poważne, że trzecią próbę, po dwóch niepowodzeniach szybko przeniesiono na 76 kg. Marysia, ku radości kibiców, zalicza w pięknym stylu i nadal liczy się w dwubojowej rywalizacji! A na prowadzeniu, po rwaniu znajdowała się Hiszpanka Alba Sanchez Ferrer. Mistrzyni Europy do lat 15 z ubiegłego roku w tej kategorii wagowej, zaliczyła w pięknym stylu wszystkie podejście, ostatnie na 82 kg. Cztery kilogramy mniej wyrwała Ukrainka Aliona Szewkopljas, a pięć mniej - Rosjanka Anna Łytkina, która wagą ciała wyprzedziła Turczynkę Yasemin Keskin. W podrzucie Wrzosek „spaliła” pierwsze podejście na 88 kg, ale poprawka była już udana. W ostatnim podejściu nasza reprezentantka dysponuje 93 kg! Przy ogromnym dopingu publiczności zawodniczka MLKPC Sokołów Podlaski podrzuciła ten ciężar! W tym momencie Wrzosek była na prowadzeniu! Do czasu jednak, bowiem za solidne dźwiganie wzięły się Keskin i Szewkopljas. No i Hiszpanka Alba Sanchez oczywiście.
Na pocieszenie nasza sztangistka zdobyła „mały” brązowy medal w podrzucie, wyprzedzając wagą ciała Ukrainkę Szewkopljas. Złoty medal przypadł w udziale Hiszpance Ferrer, która w podrzucie zaliczyła 100 kg, w dwuboju uzyskując 182 kg. Srebrną medalistką została Turczynka Keskin, wyprzedzając wagą ciała Szewkopljas. Obie sztangistki zakończyły rywalizację z wynikiem 171 kg. Jeśli chodzi o Aleksandrę Pepłowską – w podrzucie zaliczyła jedno podejście na 84 kg, co dało jej ósme miejsce w dwuboju – 158 kg.
Teraz kilka słów o rywalizacji w kat. 77 kg, z udziałem naszego Kacpra Badziągowskiego. Rwanie zawodnik Sokoła Więcbork rozpoczął od 127 kilogramów, efektownie wykonał podejście i zaliczył ten ciężar. Więcej od Polaka w pierwszych próbach wyrwali – Bułgar Bożydar Dymitrow Andrejew (130 kg), Turek Sadrettin Gedik (128 kg) oraz Ormianin Hakob Mkrtyczjan (130 kg). W drugiej próbie Polak wyrwał 132 kg, jednak sędziowie nie zaliczyli tego boju. Sztab szkoleniowy szybciutko podwyższył trzecie, ostatnie podejście do 134 kg. Mimo wielkiej ambicji Kacper nie poradził sobie z tym ciężarem. 127 kg dało mu jednak wysokie 4. miejsce w rwaniu.
Fantastyczną formę zaprezentował w Ciechanowie Bułgar Bożydar Andriejew. Podrzucane kolejno 130, 136 i 138 kg dały mu komfort prowadzenia ze sporą przewagą nad Turkiem Sadrettinem Gedikiem. Trzecie miejsce zajmował Ormianin Hakob Mkrtchyan, który w rwaniu miał tylko jedno udane podejście, zaliczając 130 kg. Podrzut Badziągowski rozpoczął od 150 kg, zaliczając je bez większych kłopotów. Te zaczęły się przy 154 kg. Pierwsza próba z tym ciężarem była nieudana, ale po krótkiej przerwie na odpoczynek Polak wyeliminował błędy i tym razem podrzucił 154 kg, uzyskując w dwuboju 281 kg. Taki rezultat dał mu ostatecznie szóstą pozycję.
Na koniec w kategorii 85 kilogramów z udziałem naszego piętnastolatka Filipa Komorniczaka, mieliśmy w grupie podziały. Pierwsza część stawki pięcioosobowa, kończyła boje wtedy, gdy "mocarze" w tej wadze zaczynali boje. A nasz Filip? Spisał się dzielnie, ustanowił rekordy Europy do lat 15 w rwaniu – 112 kg i dwuboju – 250 kg. Najmłodszy w stawce, znalazł się w tej pierwszej grupie, ale z ogromnymi możliwościami na przyszłość. W rwaniu Filip uzyskał czysto 105 kg, 110 oraz 112. Już druga próba oznaczała poprawę rekordu Europy do lat 15! Brawo. W podrzucie nasz młody zawodnik także zalicza trzy próby! 130 kg, 135 kg i 138 kg dają łącznie 250 kg, o jeden kilogram więcej niż dotychczasowy rekord Starego Kontynentu do lat 15! Klasą dla siebie w tej kategorii był siedemnastolatek z Rosji – Ilia Atnabajew, który w znakomitym stylu uzyskał w dwuboju znaczący rezultat – 331 kilogramów. Za jego plecami trwała kapitalna walka o srebro i brąz. Ostatecznie na drugim miejscu uplasował się Ormianin Samvel Gasparjan – 295 kg, a na trzecim – Turek Emre Turan – 289 kg. Nowy rekordzista Europy do lat 15 w rwaniu i dwuboju - w Ciechanowie w ME do lat 17 ukończył rywalizację na pozycji 10.
MareK
Kobiety, 53 KG (.PDF, 190 KB)
Mężczyźni, 69 KG (.PDF, 190 KB)
Kinga Mróz z brązowym medalem za podrzut w kat. 53 kg w mistrzostwach Europy do lat 17! Zawodniczka WLKS Siedlce w dwuboju kat. 53 kg zajęła dobre, piąte miejsce. Mistrzynią Europy została Rosjanka Natalia Spiesiwaja.
W trzecim dniu mistrzostw Europy juniorek i juniorów do lat 17 w Ciechanowie zaprezentowały się zawodniczki w kategorii 53 kg. W gronie 10 sztangistek grupy A, wystąpiła zawodniczka WLKS Siedlce Kinga Mróz. Młoda nasza atletka spisała się bardzo dobrze, z rezultatem 144 kg w dwuboju w dwuboju była piąta. Kinga świetnie zaprezentowała się w podrzucie, w którym wynikiem - 81 kg zdobyła „mały” brązowy krążek. Zwyciężyła zawodniczka z Rosji – Natalia Spiesiwaja – 155 kg w dwuboju, przed obrończynią tytuły sprzed roku – Vioricą Grigoras – 150 kg i Białorusinką Kristiną Makucewicz – 149 kg.
Szesnastoletnia polska sztangistka nie zaliczyła pierwszej próby w rwaniu na 60 kg, ale chwilę później poprawiła pierwsze podejście na 61 kg, by zakończyć bój wynikiem 63 kg. Był to szósty rezultat pierwszej części konkursu. A prowadziła Natalia Spesiwaja z Rosji – 70 kg. Za nią była Turczynka ElifUnal i Białorusinka Krystyna Makucewicz, obie wyrwały po 68 kg, ale Unal była lżejsza. Za podium znalazła się obrończyni tytuły sprzed roku Rumunka Viorica Grigoras – 65kg.
W podrzucie Kinga zaliczyła trzy próby – w ostatniej 81 kg, co dało jej brązowy medal w boju. Złoto wywalczyła Natlia Spiesiwaja, w podrzucie zaliczyła tylko jedno podeście (85 kg), ale to wystarczyło, by wygrać! Dobrym podrzutem na drugie miejsce w dwuboju awansowała Grigoras.
W serii wieczornej – w kat. 69 kg juniorów Polacy nie startowali. Lekcje dźwiagnia na wysokim poziomie dał swoim rówieśnikom Rosjanin Wiaczesław Jarkin, który był zdecydowanie najlepszy w rwaniu i podrzucie, no i oczywiście w dwuboju. Jarkin wyrwał 129 kg, podrzucił 152 kg, co dało łącznie 281 kg. Srebrny medal dla znakomicie spisującej się w tej imprezie ekipy Rumunii, konkretnie dla Mariusa Petrache (275 kg w dwuboju). Trzecie miejsce zajął Ormianin David Howanisjan (266 kg).
Wyniki:Kobiety, 48 KG (.PDF, 189 KB)
Mężczyźni, 56 KG (.PDF, 190 KB)
Mężczyźni, 62 KG (.PDF, 190 KB)
Brawa dla Piotrka, trenera klubowego Marcina Lampego, a także odpowiedzialnego za przygotowania w reprezentacji - Wojciecha Geska. Ciężarowiec Budowlanych Nowy Tomyśl przegrał jedynie z bardzo mocnym Romunem Stefanem Robertem Maneą - 230 kg w dwuboju, trzeci był Ormianin - Levon Manukjan - 215 kg. Wynik naszego zawodnika to 221 kg. Godne podziwu jest to, że Piotrek liczy sobie dopiero 15 wiosen, a już stanął na podium wielkich zawodów dla siedemnastolatków!
Rywalizacja w kat. 56 kg juniorów rozpoczęła wtorkowe zmagania w trzech wagach. Piotrek, który jeszcze 24 godziny przed startem ważył nieco ponad 56 kilogramów, do konkursu przystąpił świadomy szansy i swojej mocy oraz znakomicie zmotywowany. - Tak, liczyłem na medal, wiedziałem, że może być podium, ale bardziej liczyłem na brąz w dwóbuju, dlatego to sreberko bardzo smakuje - powiedział Pioterk po ceremonii dekoracji. Zawodnik LKS Budowlanych Nowy Tomyśl rozpoczął rwanie od 94 kg. Poradził sobie z tym ciężarem w znakomitym stylu, by w drugim podejściu równie pewnie zaliczyć 98 kg. To od razu ustawiło go w w świetnej pozycji, stał się bowiem jednym z najpoważniejszych kandydatów do „małego”medalu na ten bój. Polak atakował jeszcze 100 kg, ale ta próba była nieudana. Cieszyliśmy się, bowiem Piotrek został do końca rwania na drugim miejscu, przegrywając tylko z świetnie dysponowanym, ale starszym do naszego zawodnika o dwa lata - Rumunem Robertem Maneą. Zaliczył on wszystkie podejścia w rwaniu z najlepszym rezultatem 105 kg. Trzecie miejsce z wynikiem 97 kg zajmował drugi z Rumunów, Silviu Blidari.
W podrzucie Kudłaszyk po raz kolejny pokazał, że przyjechał do Ciechanowa mocny. Zaliczył kolejno 117, 120 oraz po wspaniałej walce 123 kg, kończąc dwubój z rezultatem 221 kg. Jak się okazało taki reultat dał mu srebro w dwuboju! Specjalnie dla niego z Nowego Tomyśla przyjechali kibice, którzy wraz z publicznością obecną na sali stworzyła świetną atmosferę! Ku radości, obok tytułu wicemistrza Europy do lat 17 w kat. 56 kg Piotrek pobił wszystkie rekordy Polski do lat 15 oraz 17 w tej kategorii wagowej. Prowadzenie po rwaniu z łatwością utrzymał Manea. Srebrny medalista mistrzostw Europy do lat 17 sprzed roku w podrzucie uzyskał 125 kg, co dało mu w dwuboju 230 kg i pewny złoty medal.
W drugiej kategorii wagowej wtorkowej rywalizacji, w której rozdano medale – kat. 48 kg juniorek reprezentantki Polski nie startowały. Klasą dla siebie była zapowiadająca się na gwiazdę kobiecych ciężarów (chociaż droga do tego jeszcze daleka!!!) Łotyszka Rebeka Koha. O rok starsza od Piotra Kodłaszyka, ma na koncie wiele sukcesów. Po kolejny sięgnęła we wtorek – Rebeka w dwuboju uzyskała 159 kg (73 kg + 86 kg), wyprzedzając o 9 kilogramów Marię Fernandes z Hiszpanii oraz aż o dwadzieścia – Adrianę Lacatis z Rumunii. Można powiedzieć: Rebeka Koha Ciechanów!
Na zakończenie rywalizacji drugiego dnia – w kat. 62 kg wystąpił nasz zawodnik Paweł Brylak (UOLKA Ostrów Maz.). Bardzo to ambitny zawodnik młodego pokolenia, już z międzynarodowym obyciem i sukcesami na krajowych pomostach w najmłodszych kategoriach wagowych. Ale występu w Ciechanowie miło wspominać nie będzie, niestety. Ten sympatyczny młody człowiek „spalił” trzy próby w podrzucie i nie został sklasyfikowany. Nasz ciężarowiec był jednym z 10, jacy rywalizowali o medale w tej kategorii. Po rwaniu Paweł zajmował 7. miejsce, zaliczając 107 kg. Zawodnik klubu UOLKA Ostrów Mazowiecka próbował jeszcze wyrwać 109 kg, ale nie udało się. A prowadził Łotysz Ritvars Suharevs. Ubiegłoroczny mistrz Europy do lat 15 w kat. 56 kg zaliczył kolejno 113, 116 oraz 119 kg. Na drugiej pozycji z rezultatem 117 kg plasował się Rumun Ionut Climescu, a trzeci był Turek Emrah Aydin – 115 kg. Z takim samym wynikiem czwarty był Włoch Mirko Zanni. Brylak nie podrzucił 134 kg, a potem dwukrotnie nie poradził sobie ze sztangą ważącą 135 kg. W drugim z bojów najlepszy okazał Zanni. 138 kg z czwartego przesunęło go na drugie w dwuboju. Tytuł w tej kategorii wywalczył Łotysz Ritvars Suharews. Zresztą wtorek, to był łotewski dzień w Ciechanowie. Ekipa tego kraju zdobyła bowiem dwa złote medale. My cieszymy się ze srebra Piotra Kudłaszyka.
MareK
*******
Mistrzostwa Europy juniorek i juniorów do lat 17 - 1. dzień zawodów, 29.04.2014.
W poniedziałek w Hali Sportowo-Widowiskowej im. Ireneusza Palińskiego w Ciechanowie rozpoczęły się mistrzostwa Europy juniorek i juniorów do lat 17. Pierwszego dnia poznaliśmy medalistów w dwóch kategoriach – 44 kg juniorek i 50 kg juniorów.
Uroczystego otwarcia zawodów, w których uczestniczy 88 zawodniczki z 21 krajów i 139 ciężarowców z 27 państw, dokonali – prezydent Miasta Ciechanów Waldemar Wardziński, prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Szymon Kołecki oraz prezydent Europejskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów Antonio Urso.
- Witam serdecznie wszystkich zawodników w naszym mieście, mam nadzieję, że uzyskacie tu wspaniałe rezultaty. Wszystkim życzę miłego pobytu, sportowej rywalizacji i znakomitych wyników – powiedział pan prezydent. Z kolei prezes PZPC podkreślił wielką role władz miasta Ciechanów w organizacji tej imprezy oraz Sponsora Generalnego Reprezentacji Polski w Podnoszeniu Ciężarów - firmy Anwil a także serdecznie przywitał wszystkich młodych ciężarowców z całej Europy.
- Mistrzostwa Europy juniorek i juniorów uważam za otwarte – to z kolei słowa szefa europejskiej sztangi, pana Antonio Urso. Prezydent EWF w swoim krótkim przemówieniu przypomniał sylwetki znakomitych postaci polskich ciężarów – pierwszego mistrza olimpijskiego z Polski, obywatela Ciechanowa – Ireneusza Palińskiego oraz sterników europejskiej sztangi, wieloletniego prezesa PZPC Janusza Przedpełskiego i dwukrotnego mistrza olimpijskiego Waldemara Baszanowskiego. Wymienieni swoje wystąpienia wygłosili na tle flag państw uczestników mistrzostw, wniesionych przez uczniów ciechanowskich szkół. Ceremonię otwarcia zakończył występ zespołu Akademia Dźwięku.
Przed ceremonią otwarcia, na pomoście zobaczyliśmy walkę o medale w dwóch kategoriach wagowych – juniorek do 44 kg oraz w kat. 50 kg juniorów. Wśród juniorek złoty medal wywalczyła zawodniczka Rumunii – Georgiana Dudoglu – 140 kg w dwuboju (59 kg w rwaniu + 91 kg w podrzucie). Młoda Rumunka wyprzedziła Turczynkę Gamze Karakol – 136 kg (59 kg + 77 kg) i drugą sztangistkę z Rumunii – Alinę Alexandrę Popovici – 128 kg (58 kg + 70 kg). Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza sztangistka LKS Omegi Kleszczów – Sylwia Oleśkiewicz, która w debiucie w gronie siedemnastolatek zajęła 5. miejsce. Sylwia uzyskała w dwuboju – 127 kg. Nasza zawodniczka poprawiała rekordy Polski do lat 17! Podopieczna trenerów – Ireneusza Pepłowskiego i Sebastiana Ołubka w rwaniu zaliczyła 58 kg, zaś w podrzucie – 69 kg. - Uważam, że to był dobry występ – powiedziała Sylwia.
W pierwszej kategorii juniorów – do 50 kg mieliśmy dwóch reprezentantów – Marka Komorowskiego (MOS Opole) oraz Kamila Oleśkiewicza (LKS Dobryszyce). kamil poprawił rekord kraju w rwaniu! Poziom w tej kategorii był wysoki i wyrównany, brat Sylwii do końca walczył o medal w dwuboju – w podrzucie atakował 103 i 106 kg, jednak nie dał rady. Rywalizację zakończył – podobnie jak siostra ma pozycji piątej, wynikiem – 179 kg (81 kg + 98 kg). Marek Komorowski natomaist był siódmy - 164 kg (74 kg + 90 kg). Mistrzem Europy został młody Ormianin Marzpet Minasjan – 197 kg w dwuboju (90 kg + 107 kg). Srebro dla Bułgara Angełowa Pampordżiewa – 186 kg (83 kg + 103 kg), a brąz dla jego kolegi z zespołu Jordana Atanasowa . O drugiej pozycji w dwuboju decydowała waga ciała.
Pierwszy dzień pokazał, że mogą to być mistrzostwa bardzo pogodne i rodzinne. Przed halą praktycznie przez cały dzień odbywała się gry i konkursy dla dzieci. Oczywiście obowiązkowo ze sztangą w tle.
We wtorek na pomoście w Ciechanowie w kat. 56 kg juniorów (początek – godz. 14.00) wystąpi Piotr Kudłaszyk (LKS Budowlani Nowy Tomyśl), zaś o godz. 18.00 w kat. 62 kg zaprezentuje się Paweł Brylak (UOLKA Ostrów Maz.). W kat. 48 kg juniorek reprezentantki Polski nie startują.
Marek
Wyniki - kat. 44 kg juniorek (.PDF, 188 KB)
Wyniki - kat. 50 kg juniorów (.PDF, 189 KB)
Wszystkie wyniki na: http://www.iwf.net/results/results-by-events/?event=282
*******
W poniedziałek rozpoczęcie Mistrzostw Europy do lat 17. Znamy oficjalne LISTY STARTOWE!
W poniedziałek w Ciechanowie rozpoczęcie mistrzostw Europy juniorek i juniorów do lat 17. Pierwszego dnia z biało-czerwonych startują - w kat. 44 kg dziewcząt Sylwia Oleśkiewicz i w kat. 50 kg chłopców Marek Komorowski i Kamil Oleśkiewicz.
Mistrzostwa Europy do lat 17: START BOOK
Transmisja LIVE: http://www.ustream.tv/channel/mediasporttv
OFICJALNA STRONA MISTRZOSTW U17: http://www.eywc2014.pl/en/
W niedzielę, po posiedzeniu Komisji Technicznej EWF Mistrzostw Europy do lat 17, które w dniach 28 kwietnia – 3 maja rozgrywane będą w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Ireneusza Palińskiego w Ciechanowie, poznaliśmy oficjalne listy startowe w tej imprezie. Wśród juniorek do zawodów zgłoszono 88 zawodniczki z 21 krajów, w gronie juniorów mamy 139 ciężarowców z 27 państw, łącznie (dziewczęta + chłopcy) wystąpią reprezentanci 29 krajów. Jest o jeden kraj więcej niż przed rokiem w Kłajpedzie. Przypomnijmy, że impreza na ciechanowskim pomoście stanowić też będzie dla Europy ostatnią kwalifikację do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które w sierpniu obędą się w chińskim Nanjing. Biało-czerwoni nominacje do chińskich igrzysk uzyskali (2 miejsca – 1 zawodniczka, 1 zawodnik) podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Taszkiencie. Kraje, które w stolicy Uzbekistanu nie wywalczyły kwalifikacji, postarają się o nie właśnie w Ciechanowie.
Pierwszego dnia – w poniedziałek rywalizować będą juniorki w kat. 44 kg oraz juniorzy w wadze 50 kg. W tej pierwszej liczymy na miejsce na podium, bowiem wystąpi w niej zawodniczka LKS Omegi Kleszczów Sylwia Oleśkiewicz. Podczas niedawnych mistrzostw kraju Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych do lat 15 i 17, które dwa tygodnie temu odbyły się w Siedlcach pierwsza w historii mistrzyni Europy do lat 15 z Kłajpedy – Sylwia mówiła: - Moim głównym celem na ten sezon jest medal w mistrzostwach Europy do lat 17! Po to jadę do Ciechanowa. Dla tego startu poświęciłam przygotowania! Trzymamy kciuki! Podobnie też za występy Marka Komorowskiego (MOS Opole) i Kamila Oleśkiewicza (LKS Dobryszyce) w wadze 50 kg juniorów. Wśród dziewcząt w kat. 44 kg zgłoszono 10 zawodniczek w grupie A, w kat. 50 kg juniorów – 9 zawodników.
Przebieg mistrzostw, dzięki Leszkowi Kołeckiemu, będziemy mogli w przekazie internetowym LIVE. Link do transmisji – powyżej.