Król Jagiełło dla Tarpana Mrocza
- W naszej lokalnej społeczności statuetka tego wielkiego, polskiego króla jest bardzo ceniona. Dlatego cieszymy się z otrzymanego odznaczenia - powiedział prezes Tarpana Henryk Szynal. W piątek zawodniczki, zawodnicy, trenerzy i działacze klubu spotkali się z lokalną władzą m.in. burmistrzem Wiesławem Gozdkiem. Paulina Sroka, Adrian i Tomasz Zielińscy otrzymali dyplomy oraz gratulacje za propagowanie i popularyzowanie Mroczy w kraju i poza granicami Polski. Przypomnijmy, że Adrian Zieliński zdobył w 2009 roku m.in. mistrzostwo Europy i świata do 20 lat.
- Na spotkaniu byli również sponsorzy, radni, duchowieństwo. Nie przesadzę jeżeli powiem, że Mrocza żyje ciężarami, a przedstawiciele tej dyscypliny sportu zrobili dużo dla promocji miasta - podkreśla Henryk Szynal. W Mroczy funkcjonuje już Ośrodek Przygotowań Olimpijskich Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, zbudowany ze środków ministerstwa sportu i turystyki oraz władz samorządowych. Finansowo wspierało miasto, starostwo oraz Urząd Marszałkowski. Mrocza położona jest 35 km od Bydgoszczy. Złoty medal drużynowych mistrzostw Polski zdobyła dzięki swoim wychowankom.
Budowa Ośrodka Przygotowań Olimpijskich rozpoczęła się przed dwoma laty. Od początku 2010 roku służy już podnoszeniu ciężarów. - Pracują tam trenerzy Ireneusz Chełmowski i Dominik Mikołajczyk. W internacie mieszka dziesięć osób w tym czterech z Tarpana, a pozostali są z innych klubów m.in. z Floty Gdynia i Śląska Wrocław. Zajęcia odbywają się dwa razy dziennie. Do dyspozycji sportowców jest hala treningowa i nowoczesne zaplecze. W internacie OPO jest piętnaście dwuosobowych pokoi. Będzie można tutaj organizować zgrupowania - powiedział prezes Szynal.
23 stycznia odbędzie się uroczystość oficjalnego otwarcia Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. Rozpocznie się o 13.00. Tarpan Mrocza wchodzi w nowy etap polskiego podnoszenia ciężarów.
Eugeniusz Andrejuk
|