Ustalono zasady kwalifikacji na igrzyska w Londynie
Ustalenie zasad kwalifikacji olimpijskich do igrzysk w Londynie była najważniejszą sprawą środowego posiedzenia Komitetu Wykonawczego IWF. Obrady odbyły się w Seulu, gdzie 20 listopada rozpoczną się mistrzostwa świata kobiet i mężczyzn. Podstawą kwalifikacji olimpijskich będą zsumowane wyniki klasyfikacji drużynowej (punkty) w mistrzostwach świata w 2010 roku w Antalyi oraz 2011 w Paryżu.
Do olimpijskiego turnieju kobiet z mistrzostw świata będzie obowiązywać następujący klucz eliminacyjny: kraje które w klasyfikacji drużynowej zajmą miejsca 1-9 będą mogły zgłosić po cztery zawodniczki, z miejsc 10-16 po trzy, a z 17-21 po dwie. Pozostałe miejsca z całej puli 104 zawodniczek zostaną rozdzielone w mistrzostwach kontynentalnych oraz poprzez tzw. dzikie karty. Na czempionat europejski w 2012 przydzielono sześć miejsc. Będą o nie walczyć tylko te kraje, które nie uzyskały kwalifikacji w mistrzostwach świata. - O dzikie karty będą ubiegały się narodowe federacje. Ten sposób kwalifikacji został pomyślany m.in. o krajach, które mają u siebie wybitną zawodniczkę lub zawodnika i nie są w stanie inaczej wywalczyć awansu na igrzyska - powiedział wiceprezydent IWF Zygmunt Wasiela.
W olimpijskim turnieju kobiet wystartują 104 zawodniczki. Do walki o medale igrzysk przystąpi 156 zawodników. Eliminacyjny klucz z mistrzostw świata w 2010 i 2011 przedstawia się następująco: kraje które zajmą miejsca w klasyfikacji drużynowej 1-6 będą mogły zgłosić po sześć zawodników, z miejsc 7-12 po pięć, 13-18 po cztery i 19-24 po trzy. Zasada rozdziału pozostałych miejsc będzie taka sama jak u kobiet. Do rozdzielenia w mistrzostwa Europy w 2012 roku pozostało siedem olimpijskich miejsc. - Jak widzimy trzeba będzie przygotować dwie silne reprezentacje na mistrzostwa świata w 2010 i 2011 roku - podsumował Zygmunt Wasiela.
W czasie środowego posiedzenia Komitetu Wykonawczego IWF, któremu przewodniczył prezydent Tomasz Ajan, sporo miejsca poświęcono również sprawom finansowym. Jednym z sprawozdawców był wiceprezydent Zygmunt Wasiela. Komisja Rewizyjna poinformowała o kontroli biura oraz o przeprowadzonym badaniu umów sponsorskich. O audycie budżetu w 2008 roku informowała zewnętrzna firma.