Informacja z posiedzenia Prezydium Zarządu PZPC
Jak już wcześniej informowaliśmy we wtorek 30.06.2009r. obradowało w Warszawie Prezydium Zarządu PZPC.
Na wstępie Prezes PZPC Z. Wasiela poinformował zebranych o śmierci działacza podnoszenia ciężarów Ryszarda Olszewskiego. Prezydium Zarządu PZPC oraz zaproszeni goście minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego działacza, sędziego międzynarodowego, kierownika KS „Rzemieślnik" Malbork, b. członka Zarządu PZPC.
Bardzo ważnym punktem posiedzenia było przyjęcie sprawozdania finansowego za rok 2008. Obszerne sprawozdanie złożyli Anna Perkowska Główny Księgowy PZPC oraz Jacek Zawadzki Skarbnik PZPC. Wyjaśnienia do sprawozdania złożył także Prezes PZPC.
Prezydium zapoznało się z protokołem Komisji Rewizyjnej nr 2/2009 z dnia 23.06.09r.
Komisja Rewizyjna PZPC badała Bilans sporządzony na dzień 31.12.2009r. oraz sprawozdanie opisowego bilansu ponadto zeznania podatkowe CIT 8 za 2008r., rachunek zysków i start za 2008r. oraz rozliczenie dotacji z Ministerstwem Sportu i Turystyki za 2008r.
Zarówno Prezydium Zarządu PZPC jak i Komisja Rewizyjna stwierdziły, że zeznania podatkowe CIT 8 o wysokości dochodu podatnika podatku dochodowego od osób prawnych za rok 2008 zostało złożone do Urzędu Skarbowego w obowiązującym terminie w dniu 30.03.2009r. Bilans oraz rachunek zysku i start za 2008 zostały sporządzone zgodnie z przepisami. Obszerne wyjaśnienia dotyczyły pozycji bilansowej koszty.
Należy stwierdzić, że badanie działalności finansowej PZPC za rok 2008 zostało przeprowadzone przed XV Krajowym Zjazdem Delegatów PZPC przez b. Komisję Rewizyjną i nie budziło zastrzeżeń co do celowości oraz rzetelności wydatkowania środków.
Krajowy Zjazd udzielił ustępującym władzom absolutorium.
Reasumując Prezydium Zarządu PZPC jednogłośnie przyjęło bilans i sprawozdanie finansowe za 2008r.W dyskusji głos zabrali ponadto: Z. Wielogórski, J. Ostrowski, R. Szewczyk
Wysłuchano bardzo obszernego sprawozdania i oceny startu reprezentacji na MŚ Juniorek i Juniorów w dniach 12-21.06.2009r w Bukareszcie. W klasyfikacji drużynowej zawodnicy zajęli IV miejsce, zaś zawodniczki V.
Bardzo dobrze wystartował Adrian Zieliński z MGLKS „Tarpan" Mrocza, który zdobył złoty medal uzyskując wynik w dwuboju 368 kg w kat. 85 kg (169-199).
Zawodnik zaliczył wszystkie podejścia, poprawił 4 rekordy Polski juniorów do 20 lat.
Jak poinformował Bogusław Maliszewski Kierownik Wyszkolenia PZPC zawodnik wykazał się bardzo dużą zdolnością koncentracji i olbrzymia wolą walki.
Adrian to bardzo duży talent, poparty dużym zaangażowaniem w pracę treningową. Na wyróżnienie zasługuje też Tomasz Zieliński w tej samej kategorii wagowej, który na tych Mistrzostwach zajął 3 miejsce ( wynik 357kg :156kg-201kg). Zawodnik zaliczył 4 podejścia (po 2 w rwaniu i podrzucie), poprawił rekord Polski juniorów do 20 lat w podrzucie 201 kg.
To także dużej klasy talent, zawodnik który bardzo ciężko pracuje na wynik sportowy.
Ze startu tych zawodników bardzo był zadowolony Paweł Najdek trener kadry narodowej juniorów do 20 lat, który debiutował w tej roli.
Gratulujemy trenerom kadry Najdkowi i Chełmowskiemu oraz trenerowi klubowemu braci Zielińskich Dominikowi Mikołajczykowi.
Start juniorek oceniono na miarę aktualnych możliwości. Wyróżnić można Monikę Gierszewską zawodniczkę z KS „Promień" w Opalenicy, Martynę Mędzę z WLKS Siedlce Iganie Nowe i Sandrę Spyrę z KS „Andaluzja" Piekary Śląskie.
Dokonano oceny startu na Turnieju Międzynarodowym im. E. Bryzka w dniach 20-21.06.09 w Siedlcach, na Mistrzostwach Krajów Nadbałtyckich w Finlandii oraz na Międzynarodowym Turnieju Juniorek i Juniorów do 18 lat CEFTA, który rozegrany był w Czechach. Wszystkie starty były bardzo udane i owocowały w bardzo dobre wyniki sportowe.
Prezydium zatwierdziło składy imienne reprezentacji na ME Juniorek i Juniorów do 20 lat w Landskronie (Szwecja) w dniach 26.07-2.08.09 oraz na ME Juniorek i Juniorów do 17 lat w Eliot (Izrael) w dniach 6-13.09.2009r.
Prezydium Zarządu zatwierdziło wcześniejszą decyzję Prezesa PZPC o przeniesieniu MP Kobiet i DMP II Runda z Malborka do Kościerzyny w dniach 26-27.09.2009r.
Zawody przeniesiono z uwagi na stan zdrowia Pana Stanisława Partyki Prezesa KS „Rzemieślnik" Malbork. Decyzja została przyjęta jednogłośnie.
Tematem, który żywo interesuje władze PZPC jest aktualny stan przygotowań Związku do I Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Podnoszeniu Ciężarów, które odbędą się jesienią we Władysławowie.
Obszerne sprawozdanie w tej sprawie złożył Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Zygmunt Wasiela.
W sprawach różnych Prezes PZPC złożył informację dotyczącą realizacji art. 34 pkt. 6 Ustawy o sporcie kwalifikowanym z dnia 29.07.2005r. Mówiąc językiem potocznym, to informacja o niezdolności zawodniczek do uprawiania sportu w związku z ciążą i urodzeniem dziecka i pobieraniu przez zawodniczki stypendium sportowego.
Prezydium upoważniło Prezesa PZPC do złożenia szczerych i serdecznych gratulacji Esa Lomma i Fińskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów w związku z obchodami 75-lecia ich federacji. Jest to federacja, z która PZPC łączą bardzo przyjazne stosunki dwustronne od wielu lat.
Prezydium Zarządu PZPC zaakceptowało notatkę służbową sporządzoną w dniu 28.06.09r. w Gdańsku ze spotkania dot. realizacji szkolenia indywidualnego zawodnika Szymona Kołeckiego.
Przyjęto informację z zadowoleniem, że Uchwała Nr 26 Zarządu PZPC z dnia 18 marca 2009r. realizowana jest zgodnie z jej zapisami oraz wspólnymi ustaleniami z MSiT.
Prezydium zaakceptowało decyzję podjętą przez zespół szkolenia, w tym trenera kadry narodowej, o wyrażeniu zgody na udział w zgrupowaniu Szymona Kołeckiego jego brata Sylwestra, w dniach 5-25.07.2009r. we Władysławowie. Stwierdza się, że ta decyzja to wyjątek a nie norma.
W ME czy świata mogą startować zawodnicy, których powoła trener kadry narodowej mężczyzn. Zgodnie z obowiązującymi zasadami w PZPC pomiędzy zgrupowaniami za właściwe przygotowanie zawodników do startu odpowiadają kluby sportowe i trenerzy klubowi, którzy bezpośrednio współpracują z trenerem kadry narodowej.
Prezydium Zarządu PZPC upoważniło Prezesa PZPC i Głównego Księgowego do złożenia wniosków o dodatkowe środki na szkolenie kadr narodowych juniorek i juniorów ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
Podjęto decyzję o wzięciu udziału w Konkursie na realizację zadań publicznych ze środków FRKF na dofinansowanie indywidualnego szkolenia zawodników kadry narodowej w dyscyplinach olimpijskich pod hasłem „Talent".
Oczywiście jest to konkurs ofert. W tej sprawie zobowiązano Kierownika Wyszkolenia PZPC i trenerów kadr narodowych do przygotowania wniosków.