Talenty od UOLKA
- Istniejemy od 2000 roku - mówi trener Zygmunt Klepacki. - Powołaliśmy Uczniowski Ostrowski Ludowy Klub Atletyczny i od tego czasu krok po kroku rozwijamy się. Organizowaliśmy przed kilkoma laty mistrzostwa Polski seniorek. Na początku listopada zapraszamy do Ostrowi na mistrzostwa Polski do 17 lat.
Do klubu w Ostrowi Mazowieckiej należą młodzi ludzie z miasta i okolic. - Penetrujemy miejscowe i okoliczne szkoły - mówi Zygmunt Klepacki. - Czasem trzeba trafić na zgraną grupę. To jest bardzo ważne. Dziewczyny dopingują się do wspólnej pracy, a to bardzo pomaga. Czasem, niestety, też tak jest, że po miesiącu grupa rozpada się.
Dla nikogo nie ulega wątpliwości, że młode zawodniczki z UOLKA mają ogromny talent. Na możliwości Kamili Kruczyńskiej zwrócili uwagę trenerzy podczas niedawno zakończonej w Nowinach koło Kielec rywalizacji w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. - Kamila startowała poza konkursem - mówi Zygmunt Klepacki. - Jest z rocznika 1995. Ciężary trenuje od dwóch lat. Ma nie tylko talent do dźwigania, ale również do pracy. Sztanga jej nie przeszkadza ani na zawodach, ani na treningu. Oczywiście pamiętamy ile ma lat i nie przeciążamy młodziutkiej zawodniczki. Jest bardzo szczupła i drobna i jest najlepszym przykładem, że podnoszenie ciężarów nie deformuje sylwetki zawodniczki.
W ostrowskim klubie poza sekcją podnoszenia ciężarów jest jest jeszcze lekkoatletyczna z biegami i tenisa stołowego. Są chętni do uprawiania biegów na orientację i takowa powstaje. - Pomaga nam miasto - mówi Zygmunt Klepacki. - Jest to nasz jedyny i bardzo ważny sponsor. Burmistrz ufundował stypendia. Nie są to może jakieś ogromne pieniądze, ale dla naszych zawodniczek bardzo ważne. Stanowią mocną zachętę do treningu i zajmowania się sportem.
We wspomnianej OOM w Nowinach sztangistki z UOLKA przegrały w klasyfikacji klubowej tylko w Promieniem Opalenica. - Mieliśmy satysfakcję, że wygraliśmy w tym kobiecym derbowym pojedynku z Siedlcami - śmieje się trener Klepacki. - Są to nasi sąsiedzi, bardzo ich szanujemy, ale w walce na pomoście sentymentu nie ma. Poziom sportowy zawodów OOM był bardzo wysoki. Zdobyć medal nie było łatwo. Często o kolejności, miejscu na podium decydowała waga ciała. Zawodniczki i zawodnicy zaliczali po pięć-sześć podejść.