Pracowity weekend dla LKS "Budowlani - Całus" Nowy Tomyśl
Weekend 18 - 19 lutego, był dla zawodników i działaczy LKS "Budowlani - Całus" Nowy Tomyśl, bardzo pracowitym czasem. 18 lutego o 11.00 rozpoczęła się rywalizacja w Mistrzostwach Wielkopolski LZS do lat 20. a o godzinie 16.00 ósmy Memoriał Mariana Głuszka - Wielki Mecz Sztangistów, pomiędzy reprezentacją Wielkopolski a Sportovnij Klub Podnoszenia Ciężarów Horni Sucha z Czech. Natomiast 19 lutego odbyły się pierwsze klubowe wieloboje atletyczne, które były kwalifikacją do ogólnopolskiego finału.
W Mistrzostwach Wielkopolski LZS do lat 20 wystartowało 36 zawodniczek i zawodników z wielkopolskich klubów podnoszenia ciężarów. Największą reprezentację na tych zawodach wystawił klub Promień Opalenica, który wygrał rywalizację drużynową. W klasyfikacji indywidualnej open, wśród dziewcząt zdecydowanie wygrała Paulina Kudłaszyk uzyskując 197,3 pkt. a. wśród chłopców zwyciężył Damian Keller, zdobywając 302,8 pkt.
O godzini 16:00 rozpoczął się Memoriał Mariana Głuszka czyli Wielki Mecz Sztangistów, pomiędzy reprezentacją Wielkopolski a Sportovnij Klub Podnoszenia Ciężarów Horni Sucha z Czech. W rywalizacji liczył się wynik sześciu startujących zawodników. W ekipie z Czech startowało siedmiu zawodników, a wynik najgorszego z nich nie był wliczany do punktacji. Z zawodnikami do Polski przyjechało dwóch trenerów, Lubosz Szerszeń i Emil Brzózka, który był trenerem jedynego czeskiego mistrza olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów (1980 rok - Moskwa). Okazało się również, że dla zawodników z Horni Sucha, są to podwójnie ważne zawody, ponieważ miały być one kwalifikacją do startu w juniorskich mistrzostwach świata w Bankoku. Podczas prezentacji Czesi otrzymali repliki Kosza Giganta, wypełnione podarunkami, a otwarcia zawodów dokonali Starosta Nowotomyski Ireneusz Kozecki, przedstawiciel poznańskiego zrzeszenia LZS Eligiusz Wachowiak i Prezes Wielkopolskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Jerzy Nowak. Zaraz po otwarciu nastąpiła miła uroczystość - odsłonięcie na sali MCPC graffiti, które przedstawia chwały polskich ciężarów, logo "Budowlanych - Całus", PZPC i herb Starostwa.
W Wielkim Meczu Sztangistów, po zgłoszonych pierwszych podejściach widać było, że rywalizacja będzie bardzo wyrównana i że zwycięzca wyłoni się prawdopodobnie w ostatnich podejściach. Taka sytuacja, była oczywiście bardzo korzystna dla kibiców, bowiem mieli zapewnione emocje przez całe dwie godziny trwania zawodów. Relację z zawodów przeprowadziła TVP Poznań, a tygodnik Dzień po Dniu objął te zawody patronatem medialnym, fundując najlepszemu zawodnikowi z Wielkopolski markowy plecak, który wręczył pan Roman Stachecki. Wielkopolanie wygrali rywalizację stosunkiem punków 1734 do 1694. Trener z Horni Suchej, Emil Brzózka, po zawodach powiedział nam, że jest bardzo zadowolony ze startu wszystkich swoich siedmiu zawodników. Powiedział też, że zawody były zorganizowane bardzo profesjonalnie.
W niedzielę w Młodzieżowym Centrum Podnoszenia Ciężarów, odbyły sie pierwsze klubowe wieloboje atletyczne, które były kwalifikacjami do ogólnopolskiego finału, i w których startowali najmłodsi, czyli dziewczęta i chłopcy od 8 do 12 roku życia. W zawodach młodzi adepci podnoszenia ciężarów rywalizują w rzucie piłką lekarską, trójskoku obunóż z miejsca, biegu rozstawnym i w boju rwania lub podrzutu, gdzie sędziowie oceniali tylko i wyłącznie technikę jaką pokazywali zawodnicy, nie biorąc pod uwagę obciążenia sztangi.
Treść oraz Foto dostarczone przez Klub "Budowalni-Całus" Nowy Tomyśl.