Mistrzyni Europy i delegacja PZPC z wizytą u ministra Witolda Bańki
W środę 17 kwietnia, w Ministerstwie Sportu i Turystyki odbyło się spotkanie z Joanną Łochowską - złotą medalistką Mistrzostw Europy Seniorów w Podnoszeniu Ciężarów. W spotkaniu uczestniczył Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego MSiT Marcin Nowak, Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Mariusz Jędra, p.o. Kierownika Wyszkolenia PZPC Monika Stępniak oraz trener kadry kobiet Antoni Czerniak.
To dla ciężarów wielka satysfakcja, gdy szef sportu polskiego przyjmuje przedstawicieli dyscypliny. O tym spotkaniu wiedzieliśmy już wtedy, gdy nasza złota medalistka w olimpijskie wadze 55 kg przebywała jeszcze w Batumi. W środowe południe minister Sportu i Turystyki Witold Bańka wraz z Dyrektorem Departamentu Sportu Wyczynowego MSiT Marcinem Nowakiem, przyjęli delegację podnoszenia ciężarów, z mistrzynią Europy z Batumi Joanną Łochowską (Budowlani Opole) na czele. No bo to trzykrotna złota medalistka ME, ubrana pięknie na biało-czerwono, przewodziła delegacji. Wraz z nią, w spotkaniu uczestniczyli, prezes PZPC Mariusz Jędra, p.o. Kierownika Wyszkolenia PZPC Monika Stępniak i trener kadry kobiet PZPC Antoni Czerniak.
Pan minister Witold Bańka pogratulował sukcesu, docenił potrójną koronę pani Joanny w kolejnych trzech latach. Z satysfakcją odnotował działania prezesa Jędry na rzecz rozwoju dyscypliny, jej sportowych i organizacyjnych osiagnięć, transparentności i dobrego zarządzania. Prezes Jędra, jako kierownik ekipy w Batumi, opowiedział o przebiegu rywalizacji innych naszych reprezentantów. Szef związku poinformował też o tym, że jesienią w nowej hali w Raszynie zaplanowany jest Turniej Grupy Weszehradzkiej oraz międzynarodowe seminarium antydopingowe, pod auspicjami IWF. Resort sportu zadeklarował szeroką pomoc w tej kwiesti. Minister Witold Bańka z wielką satysfakcją odnotował fakt, iż PZPC jako, właściwie jedyny związek sportowy w Polsce, wprowadził przepisy odpowiedzialności zawodnika w przypadku udowodnienia złamania regulaminów antydopingowych. Tę kwestię zreferowała p.o. Kierownika Wyszkolenia PZPC Monika Stępnik, przy okazji podkreśliła znaczenie akcji MSiT w szkoleniu grup oraz związków sportowych w sprawach antydopingu, co znacznie podniosło świadomość zawodniczek i zawodników w ich „czystym” postrzeganiu oraz uprawianiu wyczynowego sportu. O sprawach sportowych kadry kobiet wypowiedział się Antoni Czerniak.
Marek Kaczmarczyk, Rzecznik Prasowy PZPC, Fot. MSiT