XXI KRAJOWY ZJAZD DELEGATÓW PZPC, 17 GRUDNIA, GODZ. 11.00, SIEDZIBA PKOL
W sobotę, 17 grudnia 2016, podczas Sprawozdawczo-Wyborczego Walnego Zgromadzenia Delegatów Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, poznamy nowe władze dyscypliny na kadencję 2017-2020. Największe emocje wzbudza wybór prezesa związku. O to stanowisko ubiega się 4 kandydatów!
W sobotę, 17 grudnia 2016 roku, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, rozstrzygną się losy dyscypliny na najbliższe czterolecie, a nawet na lata kolejne! 89 delegatów z całego kraju, podejmie decyzje, które zaważą na przyszłości polskich ciężarów, wskażą kierunek, w którym - po minionym czteroleciu – powinna zmierzać dyscyplina. Czy po sobotnich obradach i decyzjach delegatów, zobaczymy nadzieję na odbudowę świetności biało-czerwonej sztangi? Bardzo na to liczymy!
Mamy wielkie nadzieje, ale i oczekiwania także! Czekamy na wskazanie szkoleniowych i organizacyjnych skutecznych wizji na przyszłość! Także wizji uczciwych i sprawiedliwych! Takich, by z dobrym skutkiem mogli z niej czerpać ludzie sztangi - zawodniczki i zawodnicy, trenerzy, sędziowie, działacze. Wszyscy, którzy w sercu mają dobro dyscypliny! Teraz oraz w przyszłości! Oczekujemy wizji skrojonej na miarę tradycji i aktualnych możliwości! Tego powinniśmy oczekiwać od delegatów na Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zgromadzenia Delegatów PZPC, od nowych władz, jakie przyjdzie delegatom wybrać w najbliższą sobotę!
W położeniu takim jak obecnie, dyscyplina wcześniej nigdy nie była! Przed czterema laty, podczas wyborów na kończącą się teraz kadencję, starły się ze sobą, wywodzące się z tego samego pnia, dwa środowiska. Polaryzacja, jaka wówczas nastąpiła, w różnych odcieniach daje o sobie znać do dzisiaj. Zmieniła się tylko konfiguracja i optyka oczekiwań. Doszedł też nowy element wyborczych łamigłówek – w wielu przypadkach ludzie nie są za swoim kandydatem, ale przeciwko innemu! To liczy się najbardziej! Nie programy i wizje kandydatów. Szkoda, że tak się dzieje. Jednak nie dotyczy to wyłącznie ciężarów, podobne sytuacje mamy w innych sportach w Polsce. Wystarczy śledzić kampanie wyborcze oraz przypatrzeć się dokładnie zakończonym już zjazdom wyborczym.
Ale w podnoszeniu ciężarów może być przecież inaczej, lepiej! Dlatego delegaci, którzy przyjadą w sobotę na obrady do siedziby do Polskiego Komitetu Olimpijskiego, powinni mieć to na uwadze! A jeśli nie uda się od razu, środowisko powinno otrzymać czytelny sygnał o wybranym, dobrym kierunku! Najwyższy czas zacząć się wzajemnie szanować, być razem, ufać sobie i pomagać! Bo przecież jedne mamy podnoszenie ciężarów w Polsce, jedne barwy narodowe, a gdy nasi wygrywają – cieszymy się wspólnie i dumą jesteśmy wspólnotą!
Wybierając nowe władze PZPC na kolejne cztery lata – w tym prezesa związku - postawmy na tych, których znamy bardzo dobrze, którzy cieszą się szacunkiem w swojej pracy, którzy z powodzeniem działają w lokalnych społecznościach, znają środowisko, potrafią pogodzić zwaśnione strony! Postawmy na ludzi solidnych, uczciwych i wiarygodnych!
Każdy delegat, oddając swój głos 17 grudnia, odpowie w istocie na jedno zasadnicze pytanie – czy chce, by przez najbliższe cztery lata dyscyplina - krok po kroku – dzięki powyższym cechom szefa oraz ludzi z zarządu - odzyskiwała należne jej miejsce pośród innych sportów w Polsce, szacunek w Europie i świecie czy też, by zastygła w waśniach i sporach, by cały czas była spolaryzowana!? Niechaj delegaci dokonają wyboru mądrze i z rozwagą. Tak, by nie musieli się później tych wyborów wstydzić!
Nowy prezes związku oraz wybrany przyszły zarząd, musi pokazać Ministerstwu Sportu i Turystyki, że – mimo kłopotów – już jest i będzie w przyszłości solidnym, wiarygodnym i transparentnym partnerem. Że będzie wspierał seniorów, młodzieżowców, juniorów i młodzików w ich drodze na sportowe szczyty! Trzeba odbudować na nowo relacje z Polskim Komitetem Olimpijskim! Musimy pamiętać o tym, że pieniądze jakie dostajemy – jak powiedział minister Sportu i Turystyki, pan Witold Bańka, nie są obowiązkiem, a przywilejem. W tym kontekście, nowy prezes związku, musi być odpowiedzialnym menedżerem, a nie człowiekiem spełniającym populistyczne wizje.
Początek obrad – sobota, 17 grudnia 2016 – godz. 11.00, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego!
Na funkcję prezesa Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów kandydują – (wg. kolejności alfabetycznej): Mariusz Jędra (43 lata), Zygmunt Smalcerz (75 lat), Zygmunt Wasiela (65 lat), Zdzisław Żołopa (59 lat).
Marek Kaczmarczyk, Rzecznik Prasowy PZPC
Delegaci na Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.
Opolski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów: 1. Szewczyk Ryszard (kandydat do Zarządu PZPC), 2. Bonk Bartłomiej (kandydat do Zarządu PZPC), 3. Churas Sebastian (kandydat do Komisji Rewizyjnej), 4. Siemion Krzysztof, 5. Kardela Bolesław.
Śląski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów: 6. Michura Jerzy (kandydat do Zarządu PZPC), 7. Mokranowski Bogusław, 8. Wanot Roman, 9. Mazur Jacek, 10. Pilis Wiesław.
Świętokrzyski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów: 11. Pożoga Stanisław.
Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów: 12. Wilk Andrzej (kandydat do Zarządu PZPC), 13. Kowalczyk Andrzej.
Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów: 14. Zawadzki Jacek (kandydat do Zarządu PZPC), 15. Jarczyński Kazimierz (kandydat do Zarządu PZPC), 16. Sikorski Damian, 17. Jarocha Michał, 18. Gospodarek Waldemar (kandydat do Komisji Rewizyjnej PZPC), 19. Wysocki Piotr (kandydat do Zarządu PZPC), 20. Ratajczak Arkadiusz (kandydat do Zarządu PZPC), 21. Kochański Janusz, 22. Sułecki Mariusz, 23. Wojtczak Tomasz, 24. Dołęga Marcin.
Lubelski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów: 25. Lebiedowicz Henryk, 26. Niemiec Tadeusz, 27. Żołopa Zdzisław (kandydat do Zarządu PZPC i na prezesa PZPC), 28. Czerniak Antoni, 29. Niemczuk Krzysztof, 30. Guz Witold, 31. Wybranowski Henryk, 32. Greszeta Andrzej, 33. Tarnawski Leszek (kandydat do Komisji Rewizyjnej PZPC), 34. Sacharuk Jarosław, 35. Szyszka Paulina, 36. Kawałek Antoni (kandydat do Zarządu PZPC), 37. Gaweł Andrzej.
Łódzki Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów: 38. Ołubek Sebastian (kandydat do Zarządu PZPC i do Komisji Rewizyjnej PZPC), 39. Barański Przemysław (kandydat do Zarządu PZPC), 40. Kamiński Janusz (kandydat do Komisji Rewizyjnej PZPC), 41. Chmielewska Ewelina, 42. Bera Sławomir , 43. Jaśniak Jerzy (kandydat do zarządu PZPC), 44. Paliświat Mariusz.
Wielkopolski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów: 45. Pawlicki Adrian (kandydat do Zarządu PZPC), 46. Dziurla Witold (kandydat do Zarządu PZPC), 47. Wachowiak Eligiusz (kandydat do Komisji Rewizyjnej PZPC), 48. Piechowiak Wojciech (kandydat do Komisji Rewizyjnej PZPC), 49. Nowak Jerzy (kandydat do Zarządu PZPC), 50. Lampe Marcin, 51. Salwowski Robert (kandydat do Komisji Rewizyjnej PZPC).
Dolnośląski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów: 52. Góralski Jacek (kandydat do Zarządu PZPC), 53. Suseł Damian, 54. Kraska Adam, 55. Michalski Tomasz, 56. Michalski Krzysztof (kandydat do Zarządu PZPC), 57. Czyżewski Jacek, 58. Chlebosz Mirosław, 59. Jędra Mariusz (kandydat na prezesa PZPC), 60. Chlebosz Radosław, 61. Wrona Rafał, 62. Wrona Damian, 63. Chlebosz Włodzimierz.
Zachodniopomorski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów: 64. Nasiłowski Zbigniew, 65. Bochenek Franciszek, 66. Grążawski Rafał (kandydat do Zarządu PZPC).
Lubuski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów: 67. Strykowski Michał (kandydat do Zarządu PZPC).
Mazowiecki Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów: 68. Wasiela Zygmunt (kandydat na prezesa PZPC), 69. Wielogórski Zygmunt (kandydat do zarządu PZPC), 70. Litwin Piotr, 71. Długosz Stefan (kandydat do Zarządu PZPC), 72. Choroś Katarzyna (kandydat do Komisji Rewizyjnej PZPC), 73. Talak Krzysztof (kandydat do Zarządu PZPC), 74. Janiak Leszek, 75. Faraś Zdzisław, 76. Krasuski Janusz, 77. Waszczuk Stefan, 78. Fertykowski Dawid, 79. Krysiak Janusz, 80. Roguski Jan, 81. Trzcińska Agnieszka, 82. Sachmaciński Marek, 83. Ostrowski Zbigniew, 84. Święcicki Jan, 85. Choroś Mirosław (kandydat do Zarządu PZPC),
Podkarpacki Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów: 86. Błachowicz Mateusz. (kandydat do Zarządu PZPC), 87. Smalcerz Zygmunt (kandydat na prezesa PZPC),
Pomorski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów: 88. Labudda Lech (kandydat do zarządu PZPC), 89. Jarzembowski Mirosław.
Małopolski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów: 90. –
Porządek obrad XXI Krajowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów w Warszawie, w dniu 17 grudnia 2016 roku.
1. Otwarcie obrad i powitanie gości – godz. 11.00.
2. Wybór przewodniczącego obrad i zastępcy przewodniczącego obrad.
3. Uchwalenie porządku obrad.
5. Wybór Komisji mandatowej.
6. Sprawozdanie Komisji Mandatowej o prawomocności obrad.
7. Wybór Komisji:
a. Skrutacyjnej,
b. Wyborczej,
c. Uchwał i Wniosków,
d. Statutowej.
8. Sprawozdanie z działalności Związku w okresie kadencji.
9. Dyskusja nad sprawozdaniem i głosowanie ws. zatwierdzenia sprawozdania.
10. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.
11. Dyskusja.
12. Rozpatrzenie wniosku Komisji Rewizyjnej o udzielnie absolutorium ustępującemu Zarządowi.
13. Prezentacja programów przez kandydatów na Prezesa Związku.
14. Wybór Prezesa Związku.
15. Sprawozdanie Komisji Skrutacyjnej z wyboru na Prezesa Związku.
16. Wybór Zarządu.
17. Wybór Komisji Rewizyjnej.
18. Sprawozdanie Komisji Skrutacyjnej z wyboru Zarządu i Komisji Rewizyjnej.
19. Rozpatrzenie sprawozdania Komisji Uchwał i Wniosków i podjęcie uchwały.
20. Wystąpienie Prezesa Związku.
21. Uchwalenie zmian w statucie PZPC.
22. Zakończenie obrad.