PIOTREK DO SZWECJI PŁYNIE PO ZŁOTO
Jednym z atrakcyjniejszych wydarzeń trzydniowego dźwigania w ramach OOM w Ciechanowie był bez wątpienia występ zwycięzcy w kat. 69 kg juniorów – Piotra Kudłaszyka. Zawodnik Budowlanych Nowy Tomyśl uzyskał dobry wynik (255 kg), dźwigał w sposób wyrazisty i za każdym razem pokrzykiwał coś w kierunku sztangi. Spytaliśmy go o to tuz po dekoracji…
- Piotrek, no właśnie, o co właściwie chodziło z tym okrzykiem? No i co wykrzyczałeś po ostatnim podejściu, bo z tyłu sali bardziej było widać niż słychać?
- Gdy w ostatniej próbie podrzuciłem sto czterdzieści kilogramów, dałem upust emocjom. Zacisnąłem pięści, krzyknąłem: „I sześć dziewięć mi nie straszne”!
- Takie ekspresyjne pokazanie siły czy też uświadomienie innym, że brązowy medalista mistrzostw świata w kategorii 62 kg jest mocny też i w kat. 69 kg! No i w kraju nie ma sobie równych! Czy o to chodziło?
- Tak!
- Bardzo się kibicom podobało twoje dźwiganie, ale zostawmy to. Powiedz, co się od kwietnia, od występów w Limie, zmieniło w twoim życiu?
- Nic się nie zmieniło. Naprawdę. No może jestem teraz bardziej pewny siebie na pomoście, świadomy tego, że mogę należeć do czołówki. No i jeszcze jedno – obok pomostu, z życia prywatnego powiem, że ukończyłem gimnazjum.
- W szkole poszło ci podobnie jak idzie na pomoście? Czy może też więcej miałeś tych podejść „spalonych”?
- Aż tak źle nie było. Chociaż myślę, że jestem lepszy na pomoście!
- Gimnazjum jest wspomnieniem, chociaż jeszcze świeżym! Jaki kolejny etap edukacyjnego życia?
- Od września rozpoczynam naukę w nowotomyskim zespole szkół na kierunku logistycznym!
- O, a co to takiego?
- Moim zdaniem bardzo ciekawy kierunek. Trzeba mieć wiedzę o transporcie, infrastrukturze, planowaniu. Podoba mi się taki kierunek. No i na miejscu, w Nowym Tomyślu.
- Od poniedziałku jesteś wraz z kolegami z kadry do lat siedemnastu na zgrupowaniu przed mistrzostwami Europy w Landskronie. Pod koniec miesiąca wsiądziesz na prom do Szwecji. Po co tam popłyniesz?
- Moim celem jest medal i to złoty. Chcę zostać mistrzem Europy do lat 17!. Łatwo nie będzie, ale powalczę na „maksa”.
- W kolekcji masz brąz mistrzostw Europy do lat 15 w roku 2013, jesteś tegorocznym trzecim sztangistą MŚ do lat 17. Masz też srebro z ME U 17 w Ciechanowie przed rokiem.
- Jak widać brakuje złota!
- A jak ocenisz swoje występu w Ciechanowie. Jesteś zadowolony z osiągniętego rezultatu?
- Absolutnie tak. Dwieście pięćdziesiąt pięć kilogramów w dwuboju do dobry wynik.
- W mistrzostwach świata w Limie dawał w kategorii 62 kg tytuł wicemistrza świata. Nie miałeś w Ciechanowie dużej nadwagi, więc ten wynik rzeczywiście jest wartościowy.
- Moim celem jest powtórka tego rezultatu w Landskronie, a może uda się jeszcze coś dołożyć.
- Tego ci życzę.
Rozmawiał: Marek Kaczmarczyk, Fot. Norbert Kowalewski
***************************
Do mistrzostw Europy młodziczek i młodzików do lat 15 oraz juniorek i juniorów do lat 17 przygotowują się:
Młodziczki do lat 15 – kat. 44 kg - Natalia Bobrowska; kat. 53 kg ew. 58 kg – Marta Kożuchowska, kat. 58 kg – Karolina Hyla, kat. 63 kg – Milena Rutkowska, kat. 69 kg, ew. 63 kg – Natalia Pawlik, kat. 69 kg – Sylwia Miczyńska, Oliwia Średzińska, kat. + 69 kg – Martyna Komorowska; juniorki do lat 17 – kat. 48 kg Sylwia Oleśkiewicz, Klaudia Witkowska, kat. 53 kg – Kinga Mróz, kat. 58 kg – Aleksandra Pepłowska, kat. 63 kg – Sandra Kowalska, kat. 69 kg – Maria Wrzosek i Małgorzata Kożuchowska, kat. + 69 kg – Magdalena Karolak, juniorzy do lat 15 – kat. 50 kg – Mikołaj i Kacper Dach, kat. 56 kg – Jakub Wiatrowicz, kat. 62 kg – Kamil Góralski, kat. 69 kg – Bartłomiej Adamus, kat. 77 kg – Patryk Bęben, Szymon Wintrowicz, kat. 85 kg – Filip Drwal; juniorzy do lat 17 – Kamil Oleśkiewicz, kat. 62 kg - Piotr Kudłaszyk, kat. 77 kg - Kacper Kłos, Kacper Badziągowski, kat. 85 kg – Mateusz Skulimowski, kat. 94 kg – Marcin Izdebski, kat. + 94 kg – Jakub Węgrzyn. W rezerwie pozostają Walentin Carp-Jarmoliński i Jakub Michalski.